NEJNOVĚJŠÍ STROJE PLASSER & THEURER V ČR

6. 5. 2020

UNIMAT 09-4x4/4S Dynamic a USP 2000 C2 jsou nové stroje v portfoliu firmy SUBTERRA dodané firmou VHC Trade s.r.o.
NEJNOVĚJŠÍ STROJE PLASSER & THEURER V ČR

Automatická strojní podbíječka Unimat 09-4x4/4S Dynamic je nejmodernější jednopražcová výhybková podbíječka rakouského výrobce v České republice.

Stroj se při práci pohybuje kontinuálně a podbíjení jednotlivých pražců, tedy jejich směrovou a výškovou úpravu, provádí tzv. satelit. Tento způsob práce je šetrnější k celé konstrukci stroje. Nezbytnou součástí vybavení je možnost přizvednutí a podbíjení odbočné větve výhybek. Výhodu představuje podvozek pro dynamickou stabilizaci koleje, který je osazen přímo na podbíječce.

Pluh USP 2000 C2 slouží k úpravě štěrkového lože do požadovaného profilu a k zametání přebytečného štěrku do zásobníku s možností opětovného doplnění. Kartáče i zásobník zkrápí voda, aby se omezila prašnost. K dispozici jsou i náhradní kartáče uzpůsobené pro různé typy pražců. V ergonomické kabině nechybí vzduchotechnika.

,,Ve dvou se to lépe táhne": Pluh i podbíječka většinou pracují dohromady, proto se mohou přesouvat v tandemu. Při cestách mezi stavbami se stroje propojí a řídí z jednoho stanoviště strojvedoucího. Nejvyšší přepravní rychlost je 100 km/h.

Na první společné ostré nasazení nové mechanizace došlo v březnu při propracování kolejí ve stanici Beroun. Za 24 dnů dokázaly stroje podbít a upravit více než 14 kilometrů staničních kolejí a 60 výhybek.


Zpět na přehled

Fotogalerie

Nahoru